timeline-12
image-layers_7-1

333 MAKET

Herşeyin daha iyisi olduğu dünyamızda, sizlere en iyi işleri, özgün tasarımlarla sunuyoruz. Hem de en iyi şekilde ve kısa sürede… Hazırladığımız projelerin uygulamalarını da ilk elden yaparak, hızlı ve mazeretsiz işler sunuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Maket ile ilgili en sık sorulan sorulara burada yer verdik.

MAKET NEDİR?

Maket, gerçek veya kurgusal bir nesnenin çeşitli materyaller kullanarak üretilen, belirli bir ölçekteki kopyası. Maketçilik yapılması planlanan bir evin mimari tasarımı için üretilen prototip içeriğinde bir ev maketi olabileceği gibi gerçek hayattaki ulaşım araçlarının (uçak, gemi, tren, araba vb.) birebir bir modelini yapmak da olabilir.  Dilimize fransızca maquette kelimesinden gelmiştir.

Nelerin maketi yapılabilir?

Her tür vasıtanın (otomobil, motorsiklet, kamyon, çekici, otobüs…), askeri, hava, deniz ve taşıtlarının ( uçak, tank, gemi, denizaltı, helikopter vs…) maketleri yapılabileceği gibi, bir binanın, açık ya da kapalı mekanların, aygıtların maketleri de belirli ölçekler dahilinde yapılabilir.

Maketler nasıl yapılır ve hangi aşamalardan geçer?

Öncelikle bir maketi üretebilmek için yapılacak olan vasıtanın ya da nesnenin orijinal ölçekli planlarına ihtiyaç vardır. Üretici firmalar bu planları belirli lisans anlaşmaları karşılığında alarak bilgisayarlarına aktarırlar. Bu özel bilgisayarlar yardımı ile alınan planlar istenilen ölçeklere indirgenirler. Daha sonra maket içerinde yer alacak parçalar tek tek ölçekler dahilinde 3 boyutlu olarak çizilerek CNC denen büyük tezgahlarda işlenmek sureti ile birebir kopyaları alınır. Bu kopyalar kimi zaman metal kimi zaman mum ya da ahşap olabilir. Alınan bu kopyalar yine kontrollerden geçerek son aşamaya getirilir ve belli parçalar bir araya getirelerek biz maketçilerin tabiri ile kalıp ağaçları/çerçeveleri oluşturulur.

NEDEN 333 MAKET ?

“FARKLI FİKİRLER BÜYÜK DEĞİŞİMLER”
Gelişmiş model araçlarımız, son teknoloji lazer kesim ekipmanlarımız, yüksek kalite ve hassas işçilikle hızlı ve ekonomik fiyatla maket üretmemize imkan sağlar. Bu işi çok nadir insanların bildiğinin bilinciyle ekibimizi özenle seçmekte ve yetiştirmekteyiz.

Kalite
100 %
Tasarım
100 %
Memnuniyet
100 %
Tecrübe
100 %